Na czym polega tzw. termotransfer?

termoprasa do drukowania obrazów na tkaninach

Na czym polega tzw. termotransfer?

Termotransfer jest jedną z technik nadruku. Wykorzystywany jest on przede wszystkim do nanoszenia różnego rodzaju grafik na materiały. Właśnie dlatego stosuje się go głównie podczas brandowania między innymi odzieży czy innego rodzaju artykułów wyprodukowanych z tkanin. Wcześniej przygotowany projekt, w pierwszej kolejności jest nanoszony na folię, a następnie docinany przy pomocy plotera. Kolejny krok polega na umieszczeniu materiału wraz z grafiką w specjalnej prasie rozgrzanej do kilkuset stopni Celsjusza. Umożliwia to wgrzanie niemal w dowolne miejsce zaprojektowanego wzoru lub napisu.

Do jakich tkanin wykorzystuje się druk transferowy?

Technologia druku transferowego jest niezwykle funkcjonalna. Umożliwia ona bowiem nanoszenie grafik na różnego rodzaju tkaniny. Do obróbki jakich konkretnie materiałów jest zatem wykorzystywana? Nadruki termotransferowe można umieścić między innymi na bawełnie, poliestrze czy nylonie. W związku z tym obrandowanie na przykład koszulek, bluz, rękawiczek czy innego rodzaju odzieży nie stanowi żadnego problemu. Przy pomocy omawianej techniki można również stworzyć ciekawe projekty toreb płóciennych.

Zalety druku transferowego na tkaninie

Druk transferowy na tkaninie posiada wiele korzyści. Wspomniana wcześniej możliwość nanoszenia grafik na różnego rodzaju odzież nie jest jedyną zaletą omawianej techniki. Dlaczego jeszcze cieszy się ona taką popularnością? Wynika to między innymi z wysokiej jakości brandowania. Wykonane projekty są wyraźne i pozbawione zniekształceń. Oprócz tego grafiki są niezwykle trwałe i nie ulegają one uszkodzeniu podczas prania. Warto również zaznaczyć, że termotransfer jest atrakcyjny cenowo. Naniesienie napisu lub innego rodzaju emblematu nie jest drogą usługą, nawet w przypadku małych zamówień.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.