Jaki rodzaj nadruków wybrać przy niskim budżecie?

termonadruk na koszulce

Jaki rodzaj nadruków wybrać przy niskim budżecie?

Kiedy chcemy stworzyć własne produkty z nadrukami, np. koszulki, kubki czy torby, często musimy liczyć się z ograniczeniami budżetowymi. Wybór odpowiedniej techniki druku może wpłynąć na koszt produkcji i w efekcie na ostateczną cenę produktu. Czy są techniki, które mogą być dobrym rozwiązaniem za niewielkie pieniądze? Oczywiście!

Termonadruki – tanio i szybko

Sporą popularnością cieszą się nadruki termotransferowe, polegające na przenoszeniu obrazu na materiał za pomocą specjalnej folii i prasy ciepłowej. Transfer termiczny pozwala na stosunkowo niskie koszty produkcji przy małych nakładach, dlatego jest idealną opcją dla osób, które chcą zamówić niewielką ilość produktów, nie wydając dużych pieniędzy. Termotransfer sprawdzi się szczególnie na koszulkach i odzieży wierzchniej, a także na torbach tkaninowych. Jest mniej odporny na ścieranie i ma mniejszą trwałość niż pozostałe techniki druku.

Sitodruk i druk sublimacyjny

Sitodruk to często wykorzystywana metoda nadruku, pozwalająca na uzyskanie trwałych i wyraźnych nadruków na różnych rodzajach materiałów, np. tkaniny syntetyczne, naturalne, ceramika. Jest droższą opcją niż termotransfer, ale zapewnia wyjątkową trwałość nadruku. Ta metoda opłacalna jest wtedy, gdy planujemy zamówić większą ilość produktów.

Inną, relatywnie tanią techniką nadruku, jest druk sublimacyjny, który jest opłacalny przy niewielkich nakładach. Druk ten przenosi grafikę na materiał za pomocą specjalnej prasy i atramentów. Polecany jest do tkanin syntetycznych, ceramiki czy tworzyw sztucznych.

Można też wykorzystać druk cyfrowy, który tworzy wydruki bezpośrednio na podłoży. Jest szybki, wydajny, stosunkowo tani, zwłaszcza przy dużym nakładzie, i pozwala na uzyskanie wysokiej jakości nadruku. Nie są one jednak tak trwałe jak sitodruk czy sublimacja.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.