Czym wyróżniają się nadruki flex i flock?

kobieta robi nadruk na koszulce metodą flex

Czym wyróżniają się nadruki flex i flock?

Nadruki na ubraniach i innego rodzaju produktach wykonywane są różnymi technikami. Czym jednak charakteryzuje się flex i flock? Są one niezwykle popularne przede wszystkim ze względu na fakt, że umożliwiają nanoszenie wzorów w niewielkich, nawet pojedynczych nakładach. W przypadku omawianej techniki nie ma bowiem konieczności naświetlania matryc czy wykonywania wielu innych czynności. Wykorzystując ją do realizacji zadań, nadrukowywana folia jest jedynie precyzyjnie docinana przy pomocy plotera, a następnie uzyskany wzór wgrzewa się w materiał.

Wysoka jakość nadruku

Pomimo tego, że zlecenia związane z wykonaniem nadruku techniką flex i flock są z reguły realizowane niezwykle szybko, nie oznacza to, że są one przeciętnej lub słabej jakości. Jest bowiem zdecydowanie inaczej. Sygnowane w omawiany sposób elementy odzieży, takie jak na przykład koszulki z nadrukiem, są wyjątkowo trwałe i nie ulegają one uszkodzeniom nawet w wyniku intensywnej eksploatacji. Warto zaznaczyć, że zachowują swój atrakcyjny wygląd nawet podczas wielokrotnego prania. Na szczególną uwagę zasługuje również przyjemny w dotyku nadruk flock, uzyskiwany dzięki specyficznemu dla tej technologii meszkowi na naniesionej powierzchni.

Dowolny obszar nadruku

Jednym z wyróżników nadruków flex i floc jest możliwość ich umieszczenia w dowolnym miejscu materiału. Ograniczenie w tym przypadku stanowią niemal wyłącznie szwy. Dzięki temu brandy nanoszone na odzież mogą być zarówno w niewielkich rozmiarach, jak i zajmować praktycznie całą wolną przestrzeń na koszulce, bluzie, kurtce lub innej części garderoby. Czynnik ten, w połączeniu z możliwością realizacji niewielkich zleceń sprawia, że omawiana technologia wykorzystywana jest często przez firmy do sygnowania odzieży służbowej czy wykonywania materiałów marketingowych.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.